هواپیمایی سیمرغ برای شروع پرواز های منطقه ای خود در دور اول ورود ناوگان پروازی خود از شش فروند هواپیمای امبرائر 145 استفاده می نماید که در مسیرهای داخلی انجام وظیفه می نمایند.در حال حاضر مجموعه سیمرغ به منظور فعال سازی ساختار رزرواسیون پروازی به صورت شبیه سازی شده از این ناوگان بهره میبرد تا بعد از انجام امور اداری و کسب مجوز های لازم به صورت رسمی و واقعی با نام مجموعه سیمرغ پروازهای خود را انجام دهند.هدف هواپیمایی سیمرغ ارائه بهترین پرواز ها با متفاوت ترین ناوگان خود در مسیرهای داخلی و خارجی و تشریفاتی می باشد.

امبرائر یکی از بزرگ ترین شرکت های هوافضا در جهان است که بالغ بر 45 سال در این حوزه سابقه ی فعالیت دارد. این فعالیت طیفی گسترده از طراحی، توسعه تا تولید، فروش و خدمات پس از فروش برای هواپیما در بازار های جهانی را شامل می شود. علاوه بر این شرکت امبرائر نقش موثری نیز در طراحی سیستم های نوین برای صنایع دفاعی و امنیتی بر عهده دارد.

 

این کمپانی با برخورداری از دفاتر و کارخانه های متعدد در سراسر دنیا و همچنین فروش بیش از 5000 فروند هواپیما در قاره های مختلف، یکی از قوی ترین برندهای بازار بین المللی در بخش جت های تجاری به شمار می رود. در واقع امبرائر پنجمین تولید کننده ی بزرگ این دسته جت ها در سطح جهانی و برترین شرکت راهکارهای دفاعی و امنیتی در بزریل است.

استاندارد های بالا در حوزه ی رعایت قوانین دولتی و همچنین مدیریت پایدار، شرکت مذکور را در لیست شاخص های مهمی همچون Dow Jones Sustainability Index و BM&FBovespa Corporate Sustainability Index قرار داده است. این دو شاخص، بهترین کسب و کار های جهانی را با توجه به معیار های اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی معرفی می کنند.

به تعبیر خود امبرائر، کلید اصلی موفقیت این شرکت چیزی نیست جز "همراهی مشتریان"، هوش، تجربه و تعهد هر یک از 19000 کارمند فعال در این کمپانی که از 20 ملیت مختلف گرد هم آمده اند، سبب حفظ و استمرار موفقیت های تکنولوژیک آن و معرفی امبرائر به عنوان کسب و کاری خلاق و مبتکر میان عموم شده است.